avelsieve - en to ro translation catalogue (136 entries)

en: You have to define at least one header match text.
ro: Trebuie sa definiti cel putin un header match text.

en: Add New Rule
ro: Adauga regula noua

en: New Rule Wizard - Step
ro: Vrajitor pentru creare de noi reguli - Pasul

en: of
ro: din

en: Rule Type
ro: Tipul regulii de filtrare

en: Condition
ro: Conditia

en: Action
ro: Actiune

en: Confirmation
ro: Confirmare

en: <p>You have chosen to keep every mail. This is the default action anyway, so you might want to start over with a rule that makes more sense. Select &quot;finished&quot; to save this rule nonetheless.</p>
ro: <p>Dumneavoastra ati ales sa pastrati toate mesajele. Aceasta este ,oricum, actiunea implicita, asa ca, poate doriti sa incercati sa creati o regula noua, care are mai mult sens. Selectati &quot;Terminare&quot; pentru a salva totusi aceasta regula.</p>

en: Please use the buttons on the bottom instead of your browser's reload, back and forward buttons, to build a rule.
ro: Pentru a construi o regula, va rugam sa folositi butoanele amplasate la sfarsitul paginii in loc de butoanele reload, back sau forward din cadrul browser-ului.

en: More...
ro: Mai mult ...

en: If this rule matches, do not check any rules after it.
ro: Daca aceasta regula se aplica (match), nu verifica nici o alta regula dupa aceasta.

en: Message Filters
ro: Filtru de Mesaje

en: Server-Side mail filtering enables you to add criteria in order to automatically forward, delete or place a given message into a folder.
ro: Filtrul de mesaje utilizand serverul de e-mail, va da posibilitatea de a adaugareguli (criterii) in scopul stergerii, forward-arii sau amplasarii unui mesaj intr-un anumit catalog.

en: Filters
ro: Filtru

en: Could not set active script on your IMAP server
ro: Nu pot instala script-ul activ pe serverul de IMAP

en: Please contact your administrator.
ro: Va rog contactati Administratorul Dvs..

en: Could not get SIEVE script from your IMAP server
ro: Nu pot citi script-ul SIEVE de pe serverul de IMAP

en: Could not log on to timsieved daemon on your IMAP server
ro: Nu ma pot loga la daemon-ul de timsieve pe serverul Dvs. de IMAP

en: AND (Every item must match)
ro: AND (Fiecare declaratie trebuie sa coincida

en: OR (Either item will match)
ro: SAU (Oricare dintre declaratii trebuie sa coincida)

en: Perform an action on messages matching a specified header (From, To etc.).
ro: Executa o actiune asupra mesajelor care au un anume Mail-Header de exemplu (From, To, etc.)

en: Size
ro: Spatiul Ocupat

en: Perform an action on messages depending on their size.
ro: Executa o actiune asupra mesajelor functie de marimea lor (spatiul ocupat de ele).

en: Perform an action on messages depending on their content (body text).
ro: Executa o actiune asupra mesajelor in functie de continutul lor (body text).

en: Perform an action on <strong>all</strong> incoming messages.
ro: Executa o actiune asupra <strong>tuturor</strong> mesajelor sosite

en: contains
ro: contine

en: does not contain
ro: nu contine

en: is
ro: este

en: is not
ro: nu este

en: matches
ro: coincide cu

en: does not match
ro: nu coincide cu

en: is greater than
ro: este mai mare decat

en: is greater or equal to
ro: este mai mare sau egal cu

en: is lower than
ro: este mai mic decat

en: is lower or equal to
ro: este mai mic sau egal cu

en: is equal to
ro: este egal cu

en: is not equal to
ro: nu este egal cu

en: verbose
ro: amanunt

en: terse
ro: scurt

en: Low
ro: Scazut

en: High
ro: Mare

en: Delete
ro: Sterge

en: Edit
ro: Editeaza

en: Duplicate
ro: Copiaza

en: Move Up
ro: Muta in sus

en: Move Down
ro: Muta in jos

en: Server-Side Mail Filtering
ro: Filtru de mesaje utilizand serverul de e-mail

en: The condition for the following rules is:
ro: Conditia pentru urmatoarele reguli este:

en: Less...
ro: Mai putin ...

en: bigger
ro: mai mare

en: smaller
ro: mai mic

en: than
ro:  decat

en: KB (kilobytes)
ro: KB (Kilobyte)

en: MB (megabytes)
ro: MB (Megabyte)

en: All Messages
ro: Toate Mesajele

en: The following action will be applied to <strong>all</strong> incoming messages that do not match any of the previous rules.
ro: Urmatoarea actiune se va aplica <strong>tuturor</strong> mesajelor sosite care, nu indeplinesc conditiile regulilor precedente.

en: Choose what to do when this rule triggers, from one of the following:
ro: Alege ce sa faci cand aceasta regula va intra in actiune, din urmatoarele posibilitati:

en: Apply Changes
ro: Salveaza Modificarile

en: Editing Mail Filtering Rule
ro: Editare Regula de Filtrare

en: Additional Actions
ro: Actiuni Aditionale

en: Clear this Form
ro: Sterge Formularul

en: Start Over
ro: Incepe din Nou

en: Move back to step
ro: Muta inapoi la pasul

en: Finished
ro: Terminat

en: Move on to step
ro: Muta la pasul

en: Your new rule states:
ro: Noua Dvs. regula afirma:

en: If this is what you wanted, select Finished. You can also start over or cancel adding a rule altogether.
ro: Daca acesta este ceea ce ati dorit sa obtineti, selectati Terminare. De asemenea puteti saReluati construirea regulii sau sa Anulati actiunea inceputa.

en: Here you can add or delete filtering rules for your email account. These filters will always apply to your incoming mail, wherever you check your email.
ro: Aici Dvs. puteti adauga sau sterge reguli de filtrare referitoare la contul Dvs. de e-mail.Aceste filtre se vor aplica intotdeauna mesajelor de e-mail primite, indiferent de faptulca Dvs. va verificati e-mail-ul sau nu.

en: You don't have any rules yet. Feel free to add any with the button &quot;Add a New Rule&quot;. When you are done, please select &quot;Save Changes&quot; to get back to the main options screen.
ro: Dumneavoastra nu aveti nici o relgula definita. Aveti posibilitatea de a adauga o regula noua apasand butonul  &quot;Regula Noua &quot;. Cand ati terminat, va rugam selectati &quot;Salvare Modificari&quot; pentru a va reintoarce la ecranul cu optiunile principale

en: When you are done with editing, <strong>remember to select &quot;Save Changes&quot;</strong> to activate your changes!
ro: Cand ati terminat de editat, <strong>nu uitati sa selectati butonul &quot;Salveaza Modificarile&quot; </strong> in scopul activarii lor!

en: The following table summarizes your current mail filtering rules.
ro: Tabelul urmator afiseaza regulile Dvs. de filtrare curente.

en: No
ro: Nu

en: Description of Rule
ro: Descrierea regulii

en: Display as:
ro: Afiseaza ca

en: Options
ro: Optiuni

en: Successfully added new rule.
ro: Am adaugat cu succes a regula noua

en: Successfully updated rule #
ro: Am modificat cu succes regula #

en: Successfully deleted rules #
ro: Am sters cu succes regulile #

en: Successfully deleted rule #
ro: Am sters cu succes regula #

en: Add a New Rule
ro: Adaugati o noua regula

en: When you are done, please click the button below to return to your webmail.
ro: Cand ati terminat va rugam sa apasati pe butonul de dedesupt pentru a reveni la programul de webmail.

en: Save Changes
ro: Salveaza Modificarile

en: Current Mail Filtering Rules
ro: Filtrele definite pana in acest moment

en: No Filtering Rules Defined Yet
ro: Nu s-au definit regulile de filtrare deocamdata

en: Keep (Default action)
ro: Pastreaza (Actiune implicita)

en: Discard Silently
ro: Ignora fara a actiona in vreun fel

en: Reject, sending this excuse to the sender:
ro: Refuza, trimitand acest mesaj de explicatii (scuze) expeditorului:

en: Please do not send me large attachments.
ro: Va rog sa nu-mi trimiteti fisiere atasate de mari dimensiuni

en: Redirect to the following email address:
ro: Redirectare catre urmatoarea adresa de E-mail:

en: someone@example.org
ro: cineva@exemplu.ro

en: Move message into
ro: Muta mesajele in

en: the existing folder
ro: dosarul existent

en: a new folder, named
ro: un dosar nou, cu denumirea

en: created as a subfolder of
ro:  creat ca un sub-dosar a

en: Vacation
ro: Vacanta

en: This is an automated reply; I am away and will not be able to reply to you immediately.
ro: Acesta este un raspuns automat . Sunt plecat din localitate si nu va pot raspunde imediat la mesajul Dumneavoastra.

en: I will get back to you as soon as I return.
ro: Va voi raspunde de indata ce ma intorc in localitate.

en: The notice will be sent only once to each person that sends you mail, and will not be sent to a mailing list address.
ro: Aceasta nota va fi trimisa doar o singura data fiecarei persoane care va trimite un E-mail,  si nu va fi trimisa adreselor gen: liste de discutii

en: Addresses: Only reply if sent to these addresses:
ro: Adresa: Trimite un raspuns doar daca primesti mesajul la aceasta adresa:

en: Days: Reply message will be resent after
ro: Zile: Mesajul de raspuns va fi retransmis dupa

en: days
ro: zile

en: Use the following message:
ro: Foloseste urmatorul mesaj:

en: Notify me, using the following method:
ro: Notifica-ma, folosind urmatoarea metoda:

en: Mobile Phone Message (SMS)
ro: Notificare prin SMS

en: Email notification
ro: Notificare prin E-Mail

en: Notification via Zephyr
ro: Notificare prin Zephyr

en: Notification via ICQ
ro: Notificare prin ICQ

en: Notification ID
ro: ID al Notificarii

en: Message
ro: Mesaj

en: Help: Valid variables are:
ro: Help: Variabilele valide sunt:

en: Also keep copy in INBOX, marked as deleted.
ro: De asemenea pastreaza o copie in INBOX, marcate ca sterse .

en: matches the regural expression
ro: coincide cu expresia regulara

en: does not match the regural expression
ro: nu coincide cu expresia regulara

en: exists
ro: exista

en: does not exist
ro: nu exista

en: If
ro: Daca

en: <em>any</em> of the following mail headers match:
ro: <em>oricare</em> din urmatoarele Mail-Header-uri coincid:

en: <em>all</em> of the following mail headers match:
ro: <em>toate</em> urmatoarele Mail-Header-uri coincid:

en: the size of the message is
ro: spatiul ocupat de mesaj este

en:  bigger
ro:  mai mare

en:  smaller
ro:  mai mic

en: For <strong>ALL</strong> incoming messages;
ro: Pentru <strong>toate</strong> mesajele primite;

en: then
ro: apoi

en: <em>keep</em> it.
ro: <em>pastreaza-l</em>.

en: <em>discard</em> it.
ro: <em>ignora</em>.

en: <em>reject</em> it, sending this excuse back to the sender:
ro: <em>respinge-l</em> si transmite urmatorul mesaj (cu explicatii) inapoi la expeditor:

en: <em>redirect</em> it to the email address
ro: <em>redirecteaza-l</em> la urmatoarea adresa de e-mail

en: reply with this vacation message:
ro: trimite raspuns continand urmatorul mesaj de "vacanta":

en:  Also keep a copy in INBOX, marked as deleted.
ro:  De asemenea pastreaza o copie in INBOX, marcat pentru stergere.

en:  Also notify using the method
ro:  De asemenea, notifica utilizand aceasta metoda

en: with
ro: cu

en: priority and the message
ro: prioritatea si mesajul

en: You have not defined the name for the new folder.
ro: Nu ati definit numele pentru noul director.

en: Please try again.
ro: Va rog incercati din nou.

en: Illegal folder name.  Please select a different name
ro: Numele directorului este ilegal.  Va rugam alegeti o alta denumire.
