avelsieve 1.9.1 - en to pl translation catalogue (179 entries)

en: You have to define at least one header match text.
pl: Musisz mieć zdefiniowaną przynajmniej jedną regułe.

en: Add New Rule
pl: Dodaj regułe

en: New Rule Wizard - Step
pl: Kreator nowej reguły - Krok

en: of
pl: z

en: Rule Type
pl: Typ reguły

en: Condition
pl: Warunek

en: Action
pl: Akcja

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: <p>You have chosen to keep every mail. This is the default action anyway, so you might want to start over with a rule that makes more sense. Select &quot;finished&quot; to save this rule nonetheless.</p>
pl: <p>Ustawiłeś aby zachować każdy mail. To jest domyślna akcja, w związku z tym może będziesz chciał zacząć z regułą bardziej skomplikowaną. Wybierz &quot;Koniec&quot; by zapisać.</p>

en: Please use the buttons on the bottom instead of your browser's reload, back and forward buttons, to build a rule.
pl: Proszę uzyć guzików wbudowanych w przeglądarke (reload, back, forward) do budowy reguły.

en: Add SPAM Rule
pl: Dodaj regłe antySPAM.

en: Configure Anti-SPAM Protection
pl: Konfiguruj ochronę antySPAMową

en: All incoming mail is checked for unsolicited commercial content (SPAM) and marked accordingly. This special rule allows you to configure what to do with such messages once they arrive to your Inbox.
pl: Wszystkie przychodzące wiadomości są sprawdzane pod kątem SPAM'u i są odpowiednio oznaczane. Ta specjalna reguła pozwala ci konfigurować co jednokrotnie zrobić z nadchodzącą wiadomością do twojego Inbox'u.

en: Select %s to add the predefined rule, or select the advanced SPAM filter to customize the rule.
pl: Wybierz %s by dodać predefiniowaną regułe lub wybierz rozbudowany filtr SPAM'u do stworzenia niestandardowej reguły.

en: Add Spam Rule
pl: Dodaj regułe antySPAMową.

en: Advanced Spam Filter...
pl: Rozbudowany filtr SPAM'u...

en: Target Score
pl: Docelowy punkt

en: Messages with SPAM-Score higher than the target value, the maximum value being %s, will be considered SPAM.
pl: Wiadomości z wyższą punktacją SPAM'ową niż docelowa wartość, maksymalna wartośc zaczyna sie od %s, zostanie oznaczona jako SPAM.

en: SPAM Lists to check against
pl: Lista SPAM'u do sprawdzenia

en: Messages that match any of these header rules will never end up in Junk Folders or regarded as SPAM.
pl: Wiadomości pasujące do jednej z poniższych reguł nigdy nie zostaną przeniesione do folderu Śmieci ani oznaczone jako SPAM.

en: More...
pl: Więcej...

en: STOP
pl: PARAR

en: If this rule matches, do not check any rules after it.
pl: Jeśli ta reguła pasuje nie sprawdzaj następnych reguł.

en: Message Filters
pl: Filtry wiadomości

en: Server-Side mail filtering enables you to add criteria in order to automatically forward, delete or place a given message into a folder.
pl: Filtrowanie maili po stronie serwera pozwala ci dodawać reguły do automatycznego forwardowania, kasowania oraz przenoszenia ich do folderów.

en: Filters
pl: Filtry

en: Could not set active script on your IMAP server
pl: Nie można ustawić aktywnego skryptu na serwerze IMAP

en: Please contact your administrator.
pl: Prosze skontaktować się z Administratorem.

en: Could not get SIEVE script from your IMAP server
pl: Nie mogę pobrać skryptu SIEVE z serwera IMAP

en: Unable to load script to server.
pl: Nie można załadować skryptu na serwer.

en: Server responded with:
pl: Serwer odpowiedział z:

en: Could not log on to timsieved daemon on your IMAP server
pl: Nie mogłem połączyć się z demonem Sieve na serwerze IMAP

en: AND (Every item must match)
pl: AND (Każda pozycja musi pasować)

en: OR (Either item will match)
pl: OR (Jedna z pozycji musi pasować)

en: Perform an action depending on email addresses appearing in message headers.
pl: Wykonanie akcji na oczekujących mailach opierając się na nagłówku.

en: Perform an action on messages matching a specified header (From, To etc.).
pl: Wykonanie akcji na wiadomościach opierając się na nagłówku (Od, Do, itp.).

en: Size
pl: Wielkość

en: Perform an action on messages depending on their size.
pl: Filtrowanie wiadomości na podstawie wielkości.

en: Perform an action on messages depending on their content (body text).
pl: Wykonanie akcji na wiadomościach opierając się na zawartości (treść)

en: Perform an action on <strong>all</strong> incoming messages.
pl: Wykonanie akcji na <strong>wszystkich</strong> przychodzących wiadomościach.

en: contains
pl: zawierają

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: is
pl: jest

en: is not
pl: nie jest

en: matches
pl: encaja con

en: wildcard
pl: con el comod&iacute;n

en: does not match
pl: nie pasuje

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is greater or equal to
pl: jest większe lub równe

en: is lower than
pl: jest mniejsze niż

en: is lower or equal to
pl: jest mniejszy lub równy

en: is equal to
pl: jest równy

en: is not equal to
pl: nie jest równy

en: verbose
pl: rozszerzony

en: terse
pl: zwięzły

en: Low
pl: Niski

en: Normal
pl: Normalny

en: High
pl: Wysoki

en: Delete
pl: Borrar

en: Edit
pl: Editar

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Move Up
pl: Do góry

en: Move to Top
pl: Na początek

en: Move Down
pl: W dół

en: Move to Bottom
pl: Na koniec

en: Junk Folder
pl: Folder-Śmieci

en: Store SPAM message in your Junk Folder. Messages older than %s days will be deleted automatically.
pl: Zapisz wiadomość SPAM w Folder-Śmieci. Wiadomości starsze niż %s będą kasowane automatycznie.

en: Note that you can set the number of days in Folder Preferences.
pl: Możesz ustawić ilość dni we właściwościach folderu.

en: Trash Folder
pl: Kosz

en: Store SPAM message in your Trash Folder. You will have to purge the folder yourself.
pl: Zapisz wiadomość SPAM w Koszu. Kosz musisz opróżnić samodzielnie.

en: Discard
pl: Opuść

en: Discard SPAM message. You will get no indication that the message ever arrived.
pl: Porzuć wiadomość SPAM. Nigdy nie bedziesz informowany o dostarczeniu takiej wiadomości.

en: Server-Side Mail Filtering
pl: Filtrowanie maili po stronie serwera IMAP

en: To: or Cc
pl: Do: lub DW

en: The condition for the following rules is:
pl: Zależność pomiedzy poniższymi pozycjami jest:

en: Less...
pl: Mniej...

en: bigger
pl: większa

en: smaller
pl: mniejsza

en: than
pl:  niż

en: All Messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: The following action will be applied to <strong>all</strong> incoming messages that do not match any of the previous rules.
pl: Następująca akcja zadziała dla <strong>wszystkich</strong> wiadomości które nie pasowały do poprzednich reguł.

en: Choose what to do when this rule triggers, from one of the following:
pl: Wybierz co zrobić jeśli wiadomość pasuje do reguły:

en: Apply Changes
pl: Zastosuj zmiany

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Editing Mail Filtering Rule
pl: Edytuj regułe filtru

en: Additional Actions
pl: Dodatkowe akcje

en: Clear this Form
pl: Wyczyść formularz

en: Start Over
pl: Volver a empezar

en: Move back to step
pl: Cofnij o krok

en: Finished
pl: Zakończ

en: Move on to step
pl: Idź o krok

en: Your new rule states:
pl: Status nowej reguły:

en: If this is what you wanted, select Finished. You can also start over or cancel adding a rule altogether.
pl: Jeśli to jest to czego chcesz, wybierz Zakończ. Możesz także rozpocząć lub anulować dodawanie reguły.

en: Here you can add or delete filtering rules for your email account. These filters will always apply to your incoming mail, wherever you check your email.
pl: Tutaj możesz dodać lub usunąć regułe dla swojego konta email. Te filtry bedą sprawdzały wszystkie przychodzące maile gdziekolwiek będziesz sprawdzał swoją poczte.

en: You don't have any rules yet. Feel free to add any with the button &quot;Add a New Rule&quot;. When you are done, please select &quot;Save Changes&quot; to get back to the main options screen.
pl: Jeszcze nie masz żadnych stworzonych i aktywnych reguł. Zapraszamy do stworzenia reguł filtrowania poczty poprzez guzik &quot;Dodaj nowa regułe&quot;. Po zakończeniu wybierz &quot;Zapisz zmiany&quot; by powrócić do głównej strony.

en: When you are done with editing, <strong>remember to select &quot;Save Changes&quot;</strong> to activate your changes!
pl: Po zakończeniu wprowadzania zmian, <strong>pamiętaj aby nacisnąć &quot;Zapisz zmiany&quot;</strong> w celu aktywacji reguł.

en: The following table summarizes your current mail filtering rules.
pl: Poniższa tabela zestawia twoje aktualne reguły.

en: No
pl: Nie

en: Description of Rule
pl: Opis reguły

en: Display as:
pl: Wyświetl jako:

en: Options
pl: Opcje

en: Successfully added new rule.
pl: Pomyślnie dodano regułe #

en: Successfully updated rule #
pl: Pomyślnie uaktualniono regułe #

en: Successfully deleted rules #
pl: Pomyślnie usunięto reguły #

en: Successfully deleted rule #
pl: Pomyślnie usunięto regułe #

en: Add a New Rule
pl: Dodaj nową regułe

en: When you are done, please click the button below to return to your webmail.
pl: Jeśli skończysz, naciśnij poniższy guzik aby powrócić do webmail'a.

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Last modified:
pl: Ostatnio zmodyfikowany:

en: Created:
pl: Utworzony:

en: Current Mail Filtering Rules
pl: Aktualne reguły filtrowania maili

en: Close
pl: Zamknij

en: No Filtering Rules Defined Yet
pl: Brak zdefiniowanych reguł filtrujących

en: Automatically
pl: Automatycznie

en: Sender
pl: Nadawca

en: From
pl: Od

en: To
pl: Do

en: Subject
pl: Tytuł

en: Keep (Default action)
pl: Zachowaj (Domyślna akcja)

en: Discard Silently
pl: Odrzuć po cichu (nie odpowiadaj)

en: Reject, sending this excuse to the sender:
pl: Odrzuć, wyślij powiadomienie do nadawcy:

en: Please do not send me large attachments.
pl: Proszę, nie wysyłaj do mnie dużych załączników.

en: Redirect to the following email address:
pl: Przekieruj email na adres:

en: someone@example.org
pl: ktokolwiek@domena.com

en: Keep a local copy as well.
pl: Zachowaj lokalną kopie

en: Move message into
pl: Przenieś wiadomość do:

en: the existing folder
pl: istniejący folder

en: a new folder, named
pl: nowy folder, nazwa

en: created as a subfolder of
pl: utwórz folder w

en: This is an automated reply; I am away and will not be able to reply to you immediately.
pl: To jest automatyczna odpowiedź. Jestem nieobecny, skontaktuje się jak najszybciej.

en: I will get back to you as soon as I return.
pl: Odpowiem natychmiast po powrocie.

en: The notice will be sent only once to each person that sends you mail, and will not be sent to a mailing list address.
pl: To powiadomienie zostanie wysłane tylko raz do każdej osoby wysyłającej do ciebie maila.

en: Addresses: Only reply if sent to these addresses:
pl: Adres: Odpowiedz jeśli mail był adresowany do:

en: Days: Reply message will be resent after
pl: Dni: Odpowiedź będzie powtórnie wysłana po

en: days
pl: dni

en: Use the following message:
pl: Użyj następującej wiadomości:

en: Notify me, using the following method:
pl: Poinformuj mnie następującą metodą:

en: Mobile Phone Message (SMS)
pl: Telefon GSM (SMS)

en: Email notification
pl: Powiadomienie poprzez email

en: Notification via Zephyr
pl: Powiadomienie poprzez Zephyr

en: Notification via ICQ
pl: Powiadomienie poprzez ICQ

en: Notification ID
pl: ID powiadomienia

en: Destination
pl: Cel

en: Message
pl: Wiadomość

en: Help: Valid variables are:
pl: Pomoc: Poprawne zmienne to:

en: Also keep copy in INBOX, marked as deleted.
pl: Pozostaw kopie także w INBOX oznaczoną jako skasowana.

en: matches the regural expression
pl: spełnia warunek wyr. regularnego

en: does not match the regural expression
pl: nie spełnia warunku wyr. regularnego

en: exists
pl: istnieje

en: does not exist
pl: nie istnieje

en: All messages considered as <strong>SPAM</strong> (unsolicited commercial messages)
pl: Wszystkie wiadomości rozpoznane jako <strong>SPAM</string> (napraszające się wiadomości biznesowe)

en: unless
pl: chyba że

en: or
pl: lub

en: matching the Spam List(s):
pl: pasująca lista SPAM'u:

en: and with score greater than %s
pl: i z licą wiekszą niż %s

en: will be
pl: będzie

en: stored in the Junk Folder.
pl: zapisane w Folder-Śmieci.

en: stored in the Trash Folder.
pl: zapisane w Koszu.

en: discarded.
pl: porzucone.

en: If
pl: Jeśli

en: <em>any</em> of the following mail headers match:
pl: <em>każdy</em> email z nagłówkiem pasującym do:

en: <em>all</em> of the following mail headers match:
pl: <em>wszystkie</em> email z nagłówkiem pasującym do:

en: the size of the message is
pl: Wielkość wiadomości jest

en:  bigger
pl:  większa

en:  smaller
pl:  mniejsza

en: For <strong>ALL</strong> incoming messages;
pl: Dla <strong>WSZYSTKICH</strong> przychodzących wiadomości;

en: <em>keep</em> it.
pl: <em>zachowaj</em> to.

en: <em>discard</em> it.
pl: <em>odrzuć</em> go.

en: <em>reject</em> it, sending this excuse back to the sender:
pl: <em>odrzuć</em>, wysyła tą informację do nadawcy:

en: <em>redirect</em> it to the email address
pl: <em>przekieruj</em> na następujący adres email

en: reply with this vacation message:
pl: odpowiedz z tą Urlopową wiadomością:

en: Also keep a local copy.
pl: Zachowaj także kopie lokalną.

en:  Also keep a copy in INBOX, marked as deleted.
pl:  Pozostaw kopie także w INBOX oznaczoną jako skasowana.

en:  Also notify using the method
pl:  Powiadom także używając:

en: with
pl: z

en: priority and the message
pl: ważność wiadomości

en: You have not defined the name for the new folder.
pl: Nie zdefiniowałeś nazwy dla nowego folderu.

en: Please try again.
pl: Spróbuj ponownie.

en: Illegal folder name.  Please select a different name
pl: Niepoprawna nazwa folderu. Wprowadź inna nazwe
