avelsieve - en to bg translation catalogue (242 entries)

en: You have to define at least one header match text.
bg: Трябва да определите поне един съвпадащ текст за хедър.

en: Add New Rule
bg: Добавяне на ново правило

en: New Rule Wizard - Step
bg: Помощник за ново правило - стъпка

en: of
bg: от

en: Rule Type
bg: Вид на правило

en: Condition
bg: Условие

en: Action
bg: Действие

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: <p>You have chosen to keep every mail. This is the default action anyway, so you might want to start over with a rule that makes more sense. Select &quot;finished&quot; to save this rule nonetheless.</p>
bg: <p>Избрахте да пазите всяко писмо. Това е подразбиращото се действие, така че може да искате да започнете с правило, което има повече смисъл. Изберете &#8222;Край&#8220;, ако искате все пак да запишете правилото.

en: Please use the buttons on the bottom instead of your browser's reload, back and forward buttons, to build a rule.
bg: Моля, за създаване на правило използвайте бутоните в края на страницата вместо бутоните за презареждане, назад и напред на браузъра.

en: Add SPAM Rule
bg: Добавяне на правило за СПАМ

en: Configure Anti-SPAM Protection
bg: Настройване на защита срещу СПАМ

en: All incoming mail is checked for unsolicited commercial content (SPAM) and marked accordingly. This special rule allows you to configure what to do with such messages once they arrive to your Inbox.
bg: Всичката входяща поща се проверява за нежелано търговско съдържание (СПАМ) и съответно се отбелязва. Това специално правило позволява да се настройва какво точно да се прави с такива писма, когато пристигнат в пощенската кутия.

en: Select %s to add the predefined rule, or select the advanced SPAM filter to customize the rule.
bg: Изберете %s за добавяне на предварително определено правило или изберете разширен филтър за СПАМ, за да персонализирате правилото.

en: Add Spam Rule
bg: Добавяне на правило за СПАМ

en: Advanced Spam Filter...
bg: Разширен филтър за СПАМ

en: Target Score
bg: Целева оценка

en: Messages with SPAM-Score higher than the target value, the maximum value being %s, will be considered SPAM.
bg: Писма с оценка, надвишаваща целевата, като максималната стойност е %s, ще бъдат считани за СПАМ.

en: SPAM Lists to check against
bg: Списъци за СПАМ, които да се проверяват

en: Whitelist
bg: Бели списъци

en: Messages that match any of these header rules will never end up in Junk Folders or regarded as SPAM.
bg: Писмата, които съвпадат с кое да е от тези правила на хедъри, никога няма да попадат в папката Junk или да бъдат считани за СПАМ.

en: More...
bg: Още...

en: STOP
bg: Спиране

en: If this rule matches, do not check any rules after it.
bg: Ако това правило съвпада, да не се проверяват последващите правила.

en: Message Filters
bg: Филтри за писма

en: Server-Side mail filtering enables you to add criteria in order to automatically forward, delete or place a given message into a folder.
bg: Сървърското филтриране на поща ви позволява да добавите критерии за автоматично препращане, изтриване или поставяне на писма в папки.

en: Filters
bg: Филтри

en: Could not set active script on your IMAP server
bg: Не можа да се зададе активен скрипт във Вашия IMAP сървър

en: Please contact your administrator.
bg: Моля, свържете се с Вашия администратор.

en: Could not get SIEVE script from your IMAP server
bg: Не може да се вземе SIEVE скрипт от Вашия IMAP сървър

en: Error Encountered:
bg: Получена е грешка:

en: Unable to load script to server.
bg: Скриптът не може да бъде сложен на сървъра.

en: Server responded with:
bg: Сървърът отговори с:

en: Could not log on to timsieved daemon on your IMAP server
bg: Не може да се влезе в демона timsieved на Вашия IMAP сървър

en: AND (Every item must match)
bg: И (Всички елементи трябва да съвпадат)

en: OR (Either item will match)
bg: ИЛИ (Кой да е елемент трябва да съвпада)

en: Rule
bg: Правило

en: Anti-SPAM
bg: Срещу СПАМ

en: Address
bg: Адрес

en: Perform an action depending on email addresses appearing in message headers.
bg: Извършване на действие в зависимост пощенските адреси в хедърите.

en: Header
bg: Хедър

en: Perform an action on messages matching a specified header (From, To etc.).
bg: Извършване на действие върху писмо, което съвпада с определен хедър (От, До и т.н.).

en: Envelope
bg: Плик

en: Perform an action on messages matching a specified envelope header (Envelope FROM, TO).
bg: Извършване на действие върху писмо, което съвпада с определен хедър на плик (От и До на плик).

en: Size
bg: Големина

en: Perform an action on messages depending on their size.
bg: Извършване на действие върху писмо в зависимост от неговата големина.

en: Body
bg: Текст

en: Perform an action on messages depending on their content (body text).
bg: Извършване на действие върху писмо в зависимост от неговото съдържание (текст в тялото)

en: All
bg: Всички

en: Perform an action on <strong>all</strong> incoming messages.
bg: Извършване на действие върху <strong>всички</strong> входящи писма.

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: is
bg: е

en: is not
bg: не е

en: matches
bg: съвпада с

en: does not match
bg: не съвпада

en: regexp
bg: рег. израз

en: is greater than
bg: е по-голяма от

en: is greater or equal to
bg: е по-голяма или равна на

en: is lower than
bg: е по-малка от

en: is lower or equal to
bg: е по-малка или равна на

en: is equal to
bg: е равна на

en: is not equal to
bg: не е равна на

en: verbose
bg: подробно

en: Textual descriptions of the rules
bg: Текстово описание на правилата

en: terse
bg: сбито

en: More suitable for viewing the table of rules at once
bg: По-подходящо за разглеждане на таблицата от правила наведнъж

en: tech
bg: техн.

en: Even more terse description for technical people
bg: Още по-сбито описание за техничари

en: source
bg: изходен код

en: Display SIEVE source
bg: Показване на изходния код на SIEVE

en: Low
bg: Нисък

en: Normal
bg: Нормален

en: High
bg: Висок

en: Delete
bg: Изтриване

en: Edit
bg: Редактиране

en: Duplicate
bg: Клониране

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move to Top
bg: Преместване в началото

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Move to Bottom
bg: Преместване в края

en: Junk Folder
bg: Папка Junk

en: Store SPAM message in your Junk Folder. Messages older than %s days will be deleted automatically.
bg: Съхраняване на писмата със СПАМ във Вашата папка Junk. Писмата по-стари от %s дни ще бъдат автоматично изтривани.

en: Note that you can set the number of days in Folder Preferences.
bg: Забележете, че можете да задавате броя на дните в настройките на папката.

en: Trash Folder
bg: Папка Trash

en: Store SPAM message in your Trash Folder. You will have to purge the folder yourself.
bg: Съхраняване на писмата със СПАМ във Вашата папка Trash. Ще трябва сам да си изчиствате папката.

en: Discard
bg: Изхвърляне

en: Discard SPAM message. You will get no indication that the message ever arrived.
bg: Изхвърляне на писмата със СПАМ. Няма да има следа, че писмото някога е пристигало.

en: Server-Side Mail Filtering
bg: Сървърско филтриране на поща

en: To: or Cc
bg: To: или Cc:

en: The condition for the following rules is:
bg: Условието за следващите правила е:

en: Less...
bg: По-малко...

en: bigger
bg: по-голяма

en: smaller
bg: по-малъка

en: than
bg: от

en: KB (kilobytes)
bg: KB (килобайта)

en: MB (megabytes)
bg: MB (мегабайта)

en: All Messages
bg: Всички писма

en: The following action will be applied to <strong>all</strong> incoming messages that do not match any of the previous rules.
bg: Следното действие ще бъде прилагано върху <strong>всички</strong> входящи писма, които не съвпадат с някое от предните правила.

en: Choose what to do when this rule triggers, from one of the following:
bg: Измежду следните възможности, изберете какво да се случи, когато това правило се активира:

en: Apply Changes
bg: Прилагане на промените

en: Cancel
bg: Отказ

en: Editing Mail Filtering Rule
bg: Редактиране на правило за филтриране на поща

en: Create New Mail Filtering Rule
bg: Създаване на ново правило за филтриране на поща

en: You must correct the above errors before continuing.
bg: Трябва да поправите горните грешки преди да продължите.

en: Additional Actions
bg: Допълнителни действия

en: Clear this Form
bg: Изчистване на този формуляр

en: Start Over
bg: Започване отначало

en: Move back to step
bg: Връщане обратно към стъпка

en: Finished
bg: Край

en: Move on to step
bg: Придвижване към стъпка

en: Your new rule states:
bg: Вашето ново правило е следното:

en: If this is what you wanted, select Finished. You can also start over or cancel adding a rule altogether.
bg: Ако това е, което искате, натиснете Край. Можете също да започнете отначало или да прекъснете добавянето на ново правило.

en: Here you can add or delete filtering rules for your email account. These filters will always apply to your incoming mail, wherever you check your email.
bg: Тук можете да добавяте и изтривате правила за филтриране от Вашия пощенски акаунт. Тези филтри винаги ще се прилагат върху входящата поща, когато проверявате пощата си.

en: You don't have any rules yet. Feel free to add any with the button &quot;Add a New Rule&quot;. When you are done, please select &quot;Save Changes&quot; to get back to the main options screen.
bg: Все още нямате никакви правила. Чувствайте се свободни да добавите нови чрез бутона &#8222;Добавяне на ново правило&#8220;. Когато свършите, моля натиснете &#8222;Запис на промените&#8220;, за да се върнете към екрана с главните настройки.

en: When you are done with editing, <strong>remember to select &quot;Save Changes&quot;</strong> to activate your changes!
bg: Когато свършите с редактирането, <strong>не забравяйте да изберете &#8222;Запис на промените&#8220;</strong>, за да активирате Вашите промени!

en: Warning: In your rules, you have defined an action that refers to a folder that does not exist or a folder where you do not have permission to append to.
bg: Внимание: Във Вашите правила сте определили действие, което използва папка, която не съществува или за която нямате права за добавяне.

en: The following table summarizes your current mail filtering rules.
bg: Следната таблица обобщава Вашите текущи правила за филтриране на писма.

en: No
bg: Не

en: Description of Rule
bg: Описание на правило

en: Display as:
bg: Показване като:

en: Options
bg: Настройки

en: Successfully added new rule.
bg: Успешно добавяне на ново правило.

en: Successfully updated rule #
bg: Успешно обновяване на правило &#8470;

en: Successfully deleted rules #
bg: Успешно изтриване на правила &#8470;

en: Successfully deleted rule #
bg: Успешно изтриване на правило &#8470;

en: Add a New Rule
bg: Добавяне на ново правило

en: Enable
bg: Активиране

en: Disable
bg: Деактивиране

en: When you are done, please click the button below to return to your webmail.
bg: Когато сте готови, моля натиснете бутона по-долу, за да се върнете към пощата.

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: Last modified:
bg: Последна промяна:

en: Created:
bg: Създаден на:

en: Current Mail Filtering Rules
bg: Текущи правила за филтриране на поща

en: Close
bg: Затваряне

en: No Filtering Rules Defined Yet
bg: Все още не са определени правила за филтриране

en: Really delete this rule?
bg: Наистина ли да се изтрие това правило?

en: Action for Selected Rules:
bg: Действие върху избраните правила:

en: Automatically
bg: Автоматично

en: Sender
bg: Изпращач

en: From
bg: От

en: To
bg: До

en: Subject
bg: Тема

en: Create Filter
bg: Създаване на филтър

en: You have to define at least one condition.
bg: Трябва да определите поне едно условие.

en: Keep (Default action)
bg: Запазване (подразбиращо се действие)

en: Discard Silently
bg: Безшумно изхвърляне

en: Reject, sending this excuse to the sender:
bg: Отхвърляне, изпращайки следния претекст към изпращача:

en: Please do not send me large attachments.
bg: Моля, не ми изпращайте големи притурки.

en: Redirect to the following email address:
bg: Препращане към следния пощенски адрес:

en: Keep a local copy as well.
bg: Също така със запазване на локално копие.

en: Incorrect email address(es). You must enter one or more valid email addresses, separated by comma.
bg: Неправилен пощенски адрес(и). Трябва да въведете един или повече валидни пощенски адреси, разделени със запетая.

en: Move message into
bg: Преместване на писмото в

en: the existing folder
bg: съществуващата папка

en: a new folder, named
bg: нова папка с име

en: created as a subfolder of
bg: създадена като подпапка на

en: Vacation
bg: Отпуска

en: This is an automated reply; I am away and will not be able to reply to you immediately.
bg: Това е автоматичен отговор; Далеч съм и не мога да Ви отговоря веднага.

en: I will get back to you as soon as I return.
bg: Ще Ви обърна внимание скоро след като се върна.

en: The notice will be sent only once to each person that sends you mail, and will not be sent to a mailing list address.
bg: Бележката ще бъде изпратена само един път на всеки човек, който е изпратил поща, и няма да бъде пратена на пощенски списъци.

en: Addresses: Only reply if sent to these addresses:
bg: Адреси: Отговаряне само при изпращане до следните адреси:

en: Days: Reply message will be resent after
bg: Дни: Отговарящото писмо ще бъде препратено след

en: days
bg: дни

en: Use the following message:
bg: Използване на следното съобщение:

en: The number of days between vacation messages must be a positive number.
bg: Броят на дните между писмата за отпуска трябва да бъде положително число.

en: Your email addresses for which a vacation message is returned must be defined.
bg: Трябва да бъде определен Вашият пощенски адрес, за който се връща писмо за отпуска.

en: Notify me, using the following method:
bg: Уведоми ме по следния начин:

en: Mobile Phone Message (SMS)
bg: Съобщение до мобилен телефон (SMS)

en: Email notification
bg: Уведомяване по поща

en: Notification via Zephyr
bg: Уведомяване през Zephyr

en: Notification via ICQ
bg: Уведомяване през ICQ

en: Notification ID
bg: Идентификатор на уведомяване

en: Destination
bg: Местоназначение

en: Message
bg: Съобщение

en: Help: Valid variables are:
bg: Помощ: Валидни променливи са:

en: Also keep copy in INBOX, marked as deleted.
bg: Също така със запазване на копие в INBOX, отбелязано като изтрито.

en: Disable this rule
bg: Деактивиране на това правило

en: The rule will have no effect for as long as it is disabled.
bg: Това правило няма да има ефект, докато е деактивирано.

en: the header %s
bg: хедърът %s

en: Header %s
bg: Хедър %s

en: To or Cc
bg: To или Cc

en: the envelope %s
bg: пликът %s

en: Envelope %s
bg: Плик %s

en: the address %s
bg: адресът %s

en: Address %s
bg: Адрес %s

en: message body
bg: текстът на писмо

en: matches the regural expression
bg: съвпада с регулярния израз

en: does not match the regural expression
bg: не съвпада с регулярния израз

en: exists
bg: съществува

en: does not exist
bg: не съществува

en: This rule is currently <strong>DISABLED</strong>:
bg: Това правило е <strong>ДЕАКТИВИРАНО</strong>:

en: DISABLED
bg: ДЕАКТИВИРАНО

en: All messages considered as <strong>SPAM</strong> (unsolicited commercial messages)
bg: Всички писма, считани за <strong>СПАМ</strong> (нежелана търговска поща)

en: SPAM
bg: СПАМ

en: unless
bg: освен ако

en: Whitelist:
bg: Бял списък:

en: or
bg: или

en: matching the Spam List(s):
bg: съвпадащ със списъка(-ците) за СПАМ:

en: Spam List(s):
bg: Списък(-ците) за СПАМ:

en: and with score greater than %s
bg: и с оценка по-голяма от %s

en: Score > %s
bg: Оценка > %s

en: will be
bg: ще бъде

en: stored in the Junk Folder.
bg: съхранен в папка Junk.

en: stored in the Trash Folder.
bg: съхранен в папка Trash

en: discarded.
bg: изхвърлен.

en: If
bg: Ако

en: <em>any</em> of the following mail headers match:
bg: <em>кой да е</em> от следните пощенски хедъри съвпада:

en: <em>all</em> of the following mail headers match:
bg: <em>всички</em> пощенски хедъри съвпадат:

en: the size of the message is
bg: големината на писмото е

en:  bigger
bg:  по-голямо

en:  smaller
bg:  по-малко

en: For <strong>ALL</strong> incoming messages;
bg: За <strong>ВСИЧКИ</strong> входящи писма;

en: ALL
bg: ВСИЧКИ

en: and
bg: и

en: then
bg: тогава

en: <em>keep</em> it.
bg: <em>запазване</em>.

en: Keep
bg: Запазване

en: <em>discard</em> it.
bg: <em>изхвърляне</em>.

en: <em>reject</em> it, sending this excuse back to the sender:
bg: <em>отхвърляне</em>, изпращайки следния претекст обратно към изпращача:

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Redirect to
bg: Пренасочване към

en: <em>redirect</em> it to the email addresses: %s.
bg: <em>пренасочване</em> към пощенски адреси: %s.

en: <em>redirect</em> it to the email address
bg: <em>пренасочване</em> към пощенски адрес

en: <em>file</em> it into the folder %s
bg: <em>записване</em> в папката %s

en: File into %s
bg: Записване в %s

en: (Warning: Folder not available)
bg: (Внимание: Папката не съществува)

en: reply with this vacation message:
bg: отговаряне със следното писмо за отпуск:

en: Vacation Message
bg: Писмо за отпуск

en: Also keep a local copy.
bg: Също така запазване на локално копие.

en:  Also keep a copy in INBOX, marked as deleted.
bg:  Също съхраняване на копие в пощенската кутия, отбелязано като изтрито.

en: Keep Deleted
bg: Съхраняване изтрито

en:  Also notify using the method
bg:  Също уведомяване използвайки метода

en: with
bg: с

en: priority and the message
bg: приоритет и писмото

en: Notify %s
bg: Уведомяване на %s

en: Then <strong>STOP</strong> processing rules.
bg: След това <strong>СПРИ</strong> обработката на правила.

en: Stop
bg: Спиране

en: Test for Forged Header
bg: Проверка за фалшифицирани хедъри

en: You have not defined the name for the new folder.
bg: Не сте определелили име за новата папка.

en: Please try again.
bg: Моля, опитайте отново.

en: Illegal folder name.  Please select a different name
bg: Невалидно име на папка. Моля, изберете различно име

en: None
bg: Няма
